Skotan odwołał prognozę zysku netto w 2007 roku

opublikowano: 12-11-2007, 20:50

Zarząd Skotan odwołał dotychczasową prognozę wyników netto spółki na rok 2007. Poinformował jednocześnie, że podanie precyzyjnych wartości nowej prognozy nie jest możliwe.

W przedstawionej w marcu ubiegłego roku prognozie wyników netto na lata 2006, 2007 i 2008 i jej kolejnych korektach Skotan zapowiadał, że w 2007 osiągnie zysk netto w wysokości 32,5 mln zł. Zapowiedź ta, jak obecnie tłumaczy zarząd, została oparta o założenia, które nie zostały zrealizowane z przyczyn niezależnych od spółki.

- Zmiana legislacyjna drastycznie obniżająca poziom ulg od podatku akcyzowego na biokomponenty wymusiła na Spółce zmianę podejścia do strategii Spółki i realizacji wyznaczonych celów. Pomimo faktu, iż Zarząd Spółki podjął liczne działania w celu złagodzenia skutków tej zmiany, kładąc szczególny nacisk na dywersyfikację źródeł przychodów Spółki, efekty tych działań na chwilę obecną nie znalazły jeszcze odzwierciedlenia w przychodach Spółki i jej wyniku netto - głosi komunikat.

Zarząd Skotanu tłumaczy, że przesunięcie w czasie realizacji inwestycji, związanej z produkcją estrów metylowych wyższych kwasów tłuszczowych spowodowało, iż wbrew początkowym założeniom, aktualnie wynik finansowy netto spółki jest silnie uzależniony od rynkowej wyceny jej inwestycji finansowych, czyli nabytych bądź objętych na podstawie przypadających na akcje praw poboru akcji Alchemii. Zarząd Skotanu obawia się, że trwająca na światowych giełdach, w tym i na GPW, przecena akcji, może spowodować spadek wartości inwestycji w Alchemię.

- Mając powyższe na uwadze, Zarząd Spółki informuje, iż w jego ocenie realizacja założonego wyniku netto Spółki za rok 2007 jest niepewna, a prognozowany wynik netto Spółki z uwagi na silne uzależnienie od wyceny rynkowej akcji Alchemia S.A. może różnić się znacznie w stosunku do prognozy - głosi komunikat.
Zarząd Skotanu ocenia, że "rzetelna korekta prognozy na chwilę obecną wydaje się niemożliwa z uwagi na zasady księgowe, nakazujące wycenę posiadanych aktywów finansowych niezależnie od wyceny fundamentalnej zgodnie z ich wyceną rynkową, która to przy obecnym stanie rynku kapitałowego jest wysoce zmienna i niepewna". W tej sytuacji, jak utrzymuje, publikowanie nowej prognozy wyniku finansowego netto mogłoby wprowadzić inwestorów w błąd. 
MD
 

Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
×
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane