PB Po Godzinach
Partnerem cyklu EKO jest logo Provident

Skradziono kolejne graffiti Banksy'ego

opublikowano: 03-09-2019, 22:00

Graffiti Banksy'ego, tajemniczego twórcy street artu, przy Centre Pompidou zostało skradzione.

Przedstawiało szczura, który miał zasłonięty pyszczek, a w łapach trzymał ołówek. Wykonane było na tylnej ścianie billboardu umieszczonego na wjeździe do podziemnego parkingu paryskiego muzeum sztuki nowoczesnej. Graffiti pojawiło się 25 czerwca 2018 r., a zachowujący anonimowość artysta przyznał się do jego stworzenia dzień później na Instagramie. Muzeum wkrótce osłoniło je płytą z pleksiglasu. Rysunek prawdopodobnie został wycięty z metalowej konstrukcji za pomocą piły.

Pojawiające się w przestrzeniach miejskich w wielu krajach dzieła Banksy'ego kradzione są regularnie. Z budynku w V dzielnicy Paryża zniknęło graffiti artysty przedstawiające mężczyznę chowającego za plecami piłę, który daje kość psu; zwierzęciu brak jednej łapy. Ten rysunek również pojawił się w czerwcu 2018 r. Kolejne dzieło przypisywane Banksy'emu — rysunek na tylnych drzwiach paryskiej sali koncertowej Bataclan, gdzie w 2015 r. w zamachach terrorystycznych zginęło 90 osób — zostało skradzione w styczniu 2019 r. Tożsamość artysty jest dobrze strzeżoną tajemnicą. Wiadomo jedynie, że jest urodzonym w Bristolu Brytyjczykiem. Jego konto na Instagramie, gdzie umieszcza zdjęcia swoich dzieł, śledzi 6,3 mln internautów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane