Czytasz dzięki

Skradziony mural Banksy'ego będzie wystawiony 14 lipca

opublikowano: 14-07-2020, 22:00

Dzieło Banksy’ego, tajemniczego brytyjskiego artysty, skradzione i odnalezione we Włoszech, namalowane na drzwiach paryskiego klubu Bataclan zostanie wystawione 14 lipca w Rzymie — ogłosiła ambasada Francji.

Zobacz więcej

Skradzione dzieło Banksy'ego

Fot. UFFICIO STAMPA CARABINIERI / Reuters / Forum

Dzieło legendy street artu poświęcone ofiarom ataku dżihadystów na klub w 2015 r., w którym na koncercie grupy Eagles of Death Metal zginęło 90 osób, będzie można obejrzeć w dniu święta narodowego Francji w siedzibie jej ambasady w Wiecznym Mieście, czyli w Palazzo Farnese. Mural przedstawiający pogrążoną w żałobie kobietę znajdował się na stalowych drzwiach bezpieczeństwa prowadzących do sali koncertowej. Skradzione w styczniu 2019 r. na początku czerwca zostały znalezione przez karabinierów w budynku gospodarczym na wsi we włoskim regionie Abruzja. Pod koniec czerwca we Francji aresztowano sześć osób oskarżonych o udział w kradzieży. Po prezentacji w Rzymie drzwi z dziełem, będącym częścią serii wykonanej przez Banksy’ego podczas wizyty w Paryżu w 2018 r., zostaną przewiezione do Francji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane