Skrobowski przejął stery

MK
opublikowano: 09-02-2009, 00:00

Od początku lutego Optimus ma nowego szefa. Został nim Wiesław Skrobowski, w przeszłości prezes Polmosu Lublin.

Od początku lutego Optimus ma nowego szefa. Został nim Wiesław Skrobowski, w przeszłości prezes Polmosu Lublin.

Producent sprzętu komputerowego zmienia prezesów jak rękawiczki. W 2,5 roku to już piąta osoba na tym stanowisku. Przed Wiesławem Skrobowskim spółką kierowali: Zbigniew Jasiołek, Jarosław Ołowski i Piotr Lewandowski. A bezpośredni poprzednik — Tomasz Lewandowski (m.in. były szef IT w PKO BP) zrzekł się funkcji w sierpniu 2008 r., po niespełna dwóch miesiącach urzędowania.

Skrobowski w latach 2004-05 stał na czele Polmosu Lublin. Wcześniej, przez cztery lata, był wiceprezesem Estee Lauder International. Od 1997 do 1999 r. szefował Elbrewery Co. Ltd., a w latach 1992-97 pełnił funkcję wiceprezesa Benckiser GmbH. A jego pierwsze znaczące zadanie menedżerskie to kierowanie marketingiem w Johnson Johnson Inc. (1989-92).

Nowy prezes Optimusa skończył geografię na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Jest też absolwentem MBA Simon Business School University of Rochester w Nowym Jorku

W skład zarządu spółki, oprócz Skrobowskiego, wchodzi Joanna Horoszko, w przeszłości dyrektor finansowy IBM Polska i Pepsico Wedel oraz konsultantka w KPMG.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MK

Polecane