Skrzydła LOT odzyskują energię

PAP
opublikowano: 22-06-2009, 07:25

"Rzeczpospolita" wzięła pod lupę PLL LOT: firma zaczęła na bieżąco regulować zobowiązania - potwierdza poprawę sytuacji finansowej linii Jakub Mielniczuk, rzecznik Państwowych Portów Lotniczych. Zapewne ułatwiły to wpływy ze sprzedanych za 1,2 mln zł akcji banku Pekso SA.

Do poprawy wyników firmy przyczyniły się przede wszystkim promocje (dzieci latają z rodzicami, płacąc jedynie opłaty lotniskowe, druga osoba za połowę ceny itd.), które wypełniły samoloty. W dzisiejszych bardzo trudnych dla lotnictwa czasach takie oferty są na porządku dziennym, bo najdrożej kosztuje linie wożenie powietrza. To, dlatego z Warszawy bez problemu można polecieć do Azji, płacąc poniżej 2 tys. zł, a do Ameryki Południowej za nieco powyżej tej kwoty. Za podróż europejską przy wczesnej rezerwacji płaci się od 400 do 800 zł.

Także z danych Association of European Airlines (AEA) - stowarzyszenia europejskich linii lotniczych - wynika, że najtrudniejsze Lot ma za sobą.

Lot przestał też tak często, jak to było jeszcze rok temu, gubić bagaże pasażerów. Z liczbą 9, 8 na 1000 zagubionych lub opóźnionych w przylocie walizek znalazł się na 16. Miejscu na 26 linii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Skrzydła LOT odzyskują energię