Skrzydlata irlandzka Polska

DI
opublikowano: 08-10-2009, 12:56

O 15 proc. skurczyła się liczba pasażerów obsłużonych w ruchu regularnym przez linie lotnicze w pierwszych sześciu miesiącach 2009 r. w porównaniu z I półroczem 2008 r. Ubyło więc 1,3 mln pasażerów. Ale nie wszystkim...

Skrzydlata Polska? Raczej Irlandia... Większość linii lotniczych zanotowała ujemną dynamikę. W pierwszej dziesiątce aż siedem firm przewiozło mniej pasażerów. Lider – LOT – obsłużył 2,1 mln osób. To spadek o 15,8 proc. Drugi gracz – Wizzair – też jest na minusie, choć dużo mniejszym. Obsłużył 1,6 mln pasażerów, o 2 proc. mniej niż rok temu.

Na podium znajduje się Ryanair. Z taką różnicą, że zanotował dodatnią dynamikę. Przewiózł prawie 1,5 mln osób, dzięki czemu zanotował 9,8-procentową dodatnią dynamikę. Na plusie jest też irlandzki AER Lingus. Obsłużył 123 tys. osób. To dało mu wzrost o 9,8 proc. W pierwszej dziesiątce na plusie jest jeszcze Lufthansa (1,32 proc. oraz 536 tys. pasażerów).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane