Skrzypek: Fundamenty polskiej gospodarki pozostają bardzo mocne

DI, ISB
opublikowano: 22-01-2008, 10:20

Emocje związane z ostatnimi dużymi spadkami na  giełdach na całym świecie, w tym w Polsce, powinny już wygasnąć, tym bardziej, że fundamenty polskiej gospodarki pozostają bardzo mocne, wynika z wtorkowej wypowiedzi prezesa Narodowego Banku Polskiego (NBP) Sławomira Skrzypka.

"Obecna sytuacja budzi duży niepokój inwestorów. Natomiast uważam, że fundamenty naszej gospodarki są bardzo mocne. Co prawda, za wcześnie jest w tej chwili na oceny. Mam nadzieję, że emocje, które towarzyszą tym zdarzeniom, będą się wygładzać" - powiedział Skrzypek w wywiadzie dla TVN CNBC Biznes.

W związku z obawami o recesję w Stanach Zjednoczonych od kilkunastu dni trwają spadki na giełdach na całym świecie. Od początku roku do wtorku indeks największych spółek na warszawskim parkiecie WIG 20 stracił ok. 19%, w tym w poniedziałek - 6,7%.

W poniedziałek przedstawiciele Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) mówili, że wzrost gospodarczy w Polsce utrzyma się na wysokim poziomie, pomimo kryzysu w USA, i w tym roku wyniesie ich zdaniem 5%.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, ISB

Polecane