Skrzypek: Jest kandydat na wiceprezesa NBP

opublikowano: 24-01-2008, 19:20

Jest kandydat na wiceprezesa NBP, dlatego też zrzeczenie się funkcji wiceprezesa przez Jerzego Pruskiego nie spowoduje żadnych perturbacji w funkcjonowaniu NBP - powiedział w czwartek PAP prezes NBP Sławomir Skrzypek.

"Po rezygnacji wiceprezesa Krzysztofa Rybińskiego (2 stycznia - PAP) przeprowadziłem rozmowy z czterema doświadczonymi bankowcami, pracującymi w bankach komercyjnych. Musiałem się zwrócić do członków zarządu banków komercyjnych, bo przecież nie istnieje inny bank centralny w Polsce. Są to fachowcy najwyższej klasy z długoletnim doświadczeniem, zajmujący się sferą skarbu, bo za taki obszar odpowiedzialny będzie nowy wiceprezes" - powiedział Skrzypek.

Dodał, że jeden z kandydatów został wybrany w środę i odpowiedni wniosek prezes NBP skierował w czwartek do Kancelarii Prezydenta RP.

"Nazwiska nie mogę ujawnić, ze względów proceduralnych, wcześniej niż w poniedziałek. Zmiana na stanowisku członka zarządu w bankach komercyjnych notowanych na giełdzie wymaga wcześniejszego komunikatu dla Giełdy" - powiedział Skrzypek. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane