Skrzypek: na przełomie I i II kw. - początek prac ws. euro

opublikowano: 31-01-2007, 16:52

Na przełomie I i II kwartału NBP rozpocznie prace nad raportem opisującym bilans korzyści i kosztów wejścia Polski do strefy euro.

Na przełomie I i II kwartału NBP rozpocznie prace nad raportem opisującym bilans korzyści i kosztów wejścia Polski do strefy euro - poinformował w środę prezes NBP Sławomir Skrzypek. Dodał, że przyjęcie euro powinno być dla Polski opłacalne.

"Jeszcze w tym kwartale lub w na początku następnego przystąpimy do sporządzenia raportu o blinasie korzyści i kosztów przystąpienia do euro" - powiedział Skrzypek na konferencji prasowej.

"Kwestia wejścia czy nie do euro, nie była przedmiotem obecnego posiedzenia. W dalszym ciągu podtrzymuję swoje zdanie, że do euro powinniśmy wejść wtedy, kiedy nam się to będzie opłacało" - dodał prezes NBP.

W komunikacie po posiedzeniu RPP napisano m.in., że "Rada podtrzymuje przekonanie, że najbardziej korzystna dla Polski byłaby realizacja strategii gospodarczej nastawionej na stworzenie warunków zapewniających wprowadzenie euro w najbliższym możliwym terminie". (PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane