Skup akcji ciągnie kurs Netii

Robert Kurowski
01-08-2005, 00:00

Kurs Netii ponownie znalazł się w strefie długoterminowego oporu 4,4-4,50 zł. Od dwóch lat pułap ten blokuje możliwości wzrostu, co w dalszej kolejności kilkakrotnie doprowadzało do zaini- cjowania większej korekty spadkowej.

Dwumiesięczny trend wzrostowy, w jakim obecnie znajdują się akcje Netii, spowodował zakończenie tendencji spadkowej, co dodatkowo stało się impulsem do zwiększenia impetu.

Czynnikiem wzrostu jest bez wątpienia buy back — spółka skupiła już prawie 12 mln akcji własnych. Docelowo może to być nawet 10 procent kapitału akcyjnego, więc można się spodziewać, że czynnik ten będzie oddziaływać na kurs jeszcze przez długi czas. Jeżeli rezultatem tego będzie wzrost notowań powyżej 4,5 zł, to w dalszej kolejności nastąpi atak na pułap 5 zł, czyli próba wybicia z trzyletniej konsolidacji i początek nowego trendu wzrostowego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Robert Kurowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Skup akcji ciągnie kurs Netii