Skup akcji pomaga Sanokowi

Piotr Wiśniewski
16-06-2003, 00:00

Spółka jest przykładem wzrostu wartości będącego efektem planowanego skupu własnych akcji oraz coraz lepszych wyników finansowych. Sytuacja jest problematyczna, bowiem twierdzi ona, że nie musi zawiadamiać o fakcie skupu KPWiG a także, że dokonując zakupu nie będzie musiała ogłaszać wezwania na pozostałe w obrocie akcje. Sprzyja to jednak kursowi, cena akcji kształtuje od ośmiu miesięcy trend wzrostowy. Po krótkiej korekcie pod koniec maja, kurs obronił silny pułap wsparcia przy 41 zł. Kontynuowany jest ruch wzrostowy w kierunku lokalnego maksimum (46 zł).

Sytuacja techniczna waloru jest dobra, bieżącej zwyżce towarzyszą rosnące obroty, na ostatniej sesji ustanowiony został najwyższy kurs w tym roku. Skutkiem utrzymywania się tendencji jest powrót oscylatorów do strefy rynku wykupionego, co jest sygnałem potwierdzającym trend.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Piotr Wiśniewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Skup akcji pomaga Sanokowi