Czytasz dzięki

Skutki Katriny będą kosztować Lloyda ok. 1,4 mld funtów

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 14-09-2005, 17:26

Największe towarzystwo reasekuracyjne na świecie Lloyd's of London oceniło w środę swe zobowiązania po huraganie Katrina w USA na ok. 1,4 mld funtów. W wydanym tego dnia komunikacie towarzystwo potwierdziło, że poradzi sobie z tak wysokimi wypłatami dla poszkodowanych.

Największe towarzystwo reasekuracyjne na świecie Lloyd's of London oceniło w środę swe zobowiązania po huraganie Katrina w USA na ok. 1,4 mld funtów. W wydanym tego dnia komunikacie towarzystwo potwierdziło, że poradzi sobie z tak wysokimi wypłatami dla poszkodowanych.

    Eksperci twierdzą, że straty sektora ubezpieczeniowego są w tym wypadku porównywalne ze skutkami finansowymi po czterech huraganach, które w ubiegłym roku nawiedziły USA.

    Katrina jest najkosztowniejszym z huraganów świata. Kosztować będzie towarzystwa ubezpieczeniowe w sumie 13,5 mld funtów (25 mln dolarów). Huragan Andrew z 1992 roku kosztował ubezpieczycieli 21mld dolarów.

    Z największymi roszczeniami wystąpią koncerny naftowe, których szyby wiertnicze zostały uszkodzone. Na drugim miejscu będą właściciele kasyn gier i klubów w Nowym Orleanie, a na trzecim firmy spedycji morskiej i właściciele nieruchomości.

    Towarzystwa ubezpieczeniowe spodziewają się, że w dłuższym okresie uda im się pokryć straty dzięki podniesieniu stawek ubezpieczeń.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane