Skutki wezwania na Zelmer

Robert Kurowski
opublikowano: 30-05-2005, 00:00

Zachowanie kursu spółki dowodzi, że wysoka cena debiutu i zamiar wejścia do spółki inwestora finansowego nie zawsze sprzyjają poprawie notowań. Patrząc na zmiany kursu akcji od dnia giełdowego debiutu, można stwierdzić, że Zelmer trwa w trendzie horyzontalnym, który w ostatnich tygodniach uległ znacznemu zawężeniu.

Kilkumiesięczny czas oscylacji poniżej pułapu 17 zł i krótkie okresy spadku ceny wykorzystane zostały przez inwestorów do akumulacji, ale brak było lepszych okazji do zarobku. Wynika to m.in. z pułapu ceny wezwania (18,30 zł), ogłoszonego przez Enterprise Investors. Wybicie powyżej poziomu 17 zł ocenić należy pozytywnie, tym samym kurs spółki może już oscylować na wyższym zakresie cenowym. Jak wynika z wykresu, podaż przeważa na razie przy 18 zł, a w krótkim terminie decyduje o tym coraz mniejsza różnica pomiędzy kursem a ceną wezwania.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Robert Kurowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Skutki wezwania na Zelmer