SkyCash chce do każdej komórki

KL
opublikowano: 14-06-2010, 00:00

Z kilkumiesięcznym poślizgiem debiutują mobilne płatności SkyCash. W spółka podpisała umowy partnerskie.

Z kilkumiesięcznym poślizgiem debiutują mobilne płatności SkyCash. W spółka podpisała umowy partnerskie.

Dokładnie rok temu firma SkyCash ogłosiła na naszych łamach, że chce rzucić rękawicę operatorom komórkowym. Zamierzała w drugiej połowie 2009 r. wprowadzić rozwiązanie dla tzw. mikropłatności pozwalające ominąć ich w czasie transakcji. Taki system ma być tańszy, bardziej dostępny. Nie wymaga też terminali płatniczych. Dziś spółka poda szczegóły swojego rozwiązania. Pochwali się m.in. podpisaniem umów partnerskich. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że podpisała je z Raiffeisen Bank Polska, Mennicą (m.in. obsługuje doładowania komórek, płatności za parkingi, karty miejskie), portalem społecznościowym Grono.net (kilka milionów użytkowników) oraz z systemem płatności internetowych Przelewy24.pl.

W ciągu ostatniego roku firma zmieniła też inwestora. Wcześniej był nim fundusz kapitału zalążkowego Business Angels Seedfund, założony m.in. przez Macieja Grabskiego i Jacka Kawalca, dawniej związanych z Wirtualną Polską. Teraz SkyCash należy do funduszu z grupy Opera TFI. Pieniądze na rozwój systemu firma dostała też z funduszy unijnych w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

SkyCash to system aplikacji, które obsługuje się przez internet lub ściąga na telefon komórkowy. Według twórców firmy, jedna z przewag tego rozwiązania nad innymi systemami mikropłatności, to fakt, że obsługuje ponad 90 proc. aparatów, których używają obecnie Polacy.

Operatorzy komórkowi też nie zaniedbują płatności mobilnych. Polkomtel ściśle współpracuje z firmą mPay (z systemu Płać Komórką korzysta obecnie 150 tys. jego abonentów). Wraz z bankiem BZ WBK i Visą rozpoczął w kwietniu pilotaż płatności zbliżeniowych telefonem komórkowym. Zaraz potem ruszył pilotaż w Erze, która prowadzi go z Inteligo i Mastercard.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu