SkyEurope myśli o wejściu na giełdy we Wiedniu i Warszawie

(Marek Druś)
04-08-2005, 14:44

Słowackie tanie linie lotnicze SkyEurope rozważają wejście na giełdy we Wiedniu i Warszawie, poinformowała agencja Reuters na swojej stronie internetowej. Anonimowy informator powiedział jej, że oferta może zostać przeprowadzone już po wakacjach.

Słowackie tanie linie lotnicze SkyEurope rozważają wejście na giełdy we Wiedniu i Warszawie, poinformowała agencja Reuters na swojej stronie internetowej. Anonimowy informator powiedział jej, że oferta może zostać przeprowadzone już po wakacjach.

Christian Mandl, dyrektor zarządzający SkyEurope powiedział Reutersowi, że oferta publiczna jest jedną z rozważanych przez spółkę opcji i jest za wcześnie, aby mówić o szczegółach. Austriacka prasa pisała, że SkyEurope chce wejść na giełdę we Wiedniu na przełomie sierpnia i września. Oferta może objąć od 30 do 49 proc. akcji.

SkyEurope ma bazy w Krakowie i Warszawie. Przewiózł do tej pory 350 tys. pasażerów na 13 trasach z Polski. W skład jego floty wchodzi 15 samolotów. Linia złożyła już jednak zamówienie na kolejne 32 Boeingi 737.  

MD, Reuters.pl, PAP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / / SkyEurope myśli o wejściu na giełdy we Wiedniu i Warszawie