Skyline Investment robi porządki w grupie

Katarzyna Sadowska
opublikowano: 27-01-2010, 00:00

Spółka pozbyła się działalności niezwiązanej z doradztwem i jednej z inwestycji.

Spółka pozbyła się działalności niezwiązanej z doradztwem i jednej z inwestycji.

Skyline Investment (SI) porządkuje grupę kapitałową. Pod koniec roku sprzedał firmę niezwiązaną z działalnością doradczo-inwestycyjną — grupę opuściła Skyline Teleinfo. Spółka, która świadczy usługi polegające m.in. na okablowaniu budynków i przetwarzaniu danych.

— Wyniki Skyline Teleinfo są mocno uzależnione od koniunktury w branży budowlanej. W trzecim kwartale spółka miała stratę — mówi Paweł Maj, członek zarządu SI.

Firmę sprzedano poniżej wartości w księgach, ale transakcja miała niewielkie znaczenie dla giełdowej spółki, gdyż dotychczas SI konsolidował jej stratę, a po transakcji wykaże tylko stratę na sprzedaży. Natomiast z niewielkim zyskiem (100 tys. zł) SI udało się sprzedać działającą na rynku budowlano-deweloperskim firmę Budrem Development.

— Te transakcje mają na celu uporządkowanie grupy kapitałowej oraz portfela inwestycyjnego. Chcemy skupić się wyłącznie na działalności inwestycyjnej i doradczej — tłumaczy Paweł Maj.

Porządki mają m.in. związek z tym, że SI szykuje się do współpracy z Krajowym Funduszem Kapitałowym (KFK).

— Jesteśmy po kolejnym spotkaniu, podczas którego ustaliliśmy, że nie ma tzw. punktów krytycznych, które mogłyby uniemożliwić nam współdziałanie — informuje Paweł Maj.

SI tworzy fundusz inwestycyjny, który będzie dysponował 40 mln zł. Połowa pieniędzy ma pochodzić właśnie z KFK.

— Spodziewamy się, że do końca miesiąca otrzymamy wzór umowy z KFK — mówi Paweł Maj.

Z kolei w optymistycznym wariancie do końca lutego mogłoby się odbyć zgromadzenie wierzycieli odzieżowego Semaksu. SI podjął się w połowie ubiegłego roku ratowania upadającej spółki.

— Przed kilkoma dniami opublikowaliśmy listę wierzycieli. To bardzo ważny formalny krok. Przygotowanie listy trwało dość długo, ale liczymy na to, że teraz sprawy potoczą się szybciej — przyznaje Paweł Maj.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Sadowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Skyline Investment robi porządki w grupie