Słaba końcówka sesji może zapowiadać kilkudniowe spadki na GPW

Internet Securities
opublikowano: 09-11-2006, 16:59

Słabe zakończenie czwartkowej sesji może zwiastować kilkudniowe spadki na najbliższych sesjach na warszawskim parkiecie. Polskiemu rynkowi nie sprzyjają zniżki na giełdach w USA i przecena na rynku miedzi, uważają analitycy.

Słabe zakończenie czwartkowej sesji może zwiastować kilkudniowe spadki na najbliższych sesjach na warszawskim parkiecie. Polskiemu rynkowi nie sprzyjają zniżki na giełdach w USA i przecena na rynku miedzi, uważają analitycy.

„Przebieg dzisiejszej sesji miał przez większość dnia pozytywny wydźwięk. Jednak bardzo niepokojąca była końcówka. Pod koniec handlu zlecenia bardzo mocno obniżyły kursy PKN Orlen i Telekomunikacji Polskiej. Dlatego dzisiejsza sesja może być punktem zwrotnym na najbliższe kilka dni” – powiedział Tomasz Nowak, analityk Millennium DM.

„Rynek amerykański i europejski dojrzewają do korekty. Poza tym niesprzyjająca jest sytuacja na rynku miedzi. Jutro spodziewam się spadkowej sesji” – dodał.

W czwartek w ciągu dnia akcje PKN Orlen, który opublikował przed sesją wyniki za III kwartał z zyskiem netto o kilkadziesiąt procent wyższym od średniej prognoz zyskiwały nawet 8,8%. Na zamknięciu kurs koncernu wzrósł o 5,1% do 49,59 zł.

Na plusie w ciągu dnia był kurs Telekomunikacji Polskiej. Jednak na zamknięciu kurs operatora spadł o 2,4% do 24 zł.

Według Nowaka, korekta na GPW może sprowadzić indeks WIG 20 nawet do poziomu 3.000 pkt.

W czwartek na zamknięciu sesji WIG 20 wzrósł o 0,12% i osiągnął poziom 3240,16 pkt. Indeks WIG wzrósł o 0,24% do 49.555,18 pkt. Obroty na rynku akcji wyniosły 2,7 mld zł.(ISB)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Słaba końcówka sesji może zapowiadać kilkudniowe spadki na GPW