Słabe dane makro przeceniają akcje na amerykańskich giełdach

(Tadeusz Stasiuk)
opublikowano: 31-08-2005, 16:40

Po słabym otwarciu, kiedy to Dow Jones rozpoczął dzień na minusie, a zysk technologicznego Nasdaq Composite był symboliczny sytuacja na amerykańskich giełdach na chwilę się poprawiła. Szybko jednak do głosu doszła strona podażowa.

Po słabym otwarciu, kiedy to Dow Jones rozpoczął dzień na minusie, a zysk technologicznego Nasdaq Composite był symboliczny sytuacja na amerykańskich giełdach na chwilę się poprawiła. Szybko jednak do głosu doszła strona podażowa.

Rozczarował najnowszy odczyt wskaźnika wzrostu gospodarczego. PKB Stanów Zjednoczonych, według wstępnych szacunków Departamentu Handlu w II kwartale zwiększył się o 3,3 proc. To słabszy wynik od osiągniętego w pierwszych trzech miesiącach tego roku i gorszy nieznacznie od oczekiwanego przez ekonomistów. Do tego zaskakująco wysoki spadek zanotował indeks aktywności gospodarczej w regionie Chicago.

Przeciwwagą dla danych makro są doniesienia z rynku paliwowego. Po uwolnieniu rezerw strategicznych przez rząd w Waszyngtonie doszło bowiem do korekty wyceny surowca. Te optymistyczne informacje mają jednak na razie zbyt słabą siłę przebicia.

W gronie 30 największych blues chipów zwyżkują nieznacznie notowania Microsoftu. Informatyczny gigant poinformował o zakupie dostawcy rozwiązań umożliwiających komunikację głosową przez Internet. spółkę Teleo. Kwoty transakcji nie opublikowano.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Polecane