Słabe dane z rynku pracy przeceniły dolara

Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski S.A.
opublikowano: 07-10-2016, 17:52

Mocno rozczarowujące dane z amerykańskiego rynku pracy przeceniły dolara względem pozostałych walut, w tym także złotego.

Nie jest to oczywiście niczym zaskakującym, słabsze dane oznaczają oczywiście zmniejszenie prawdopodobieństwa wzrostu stóp procentowych na grudniowym posiedzeniu Rezerwy Federalnej, a tym samym deprecjację waluty Stanów Zjednoczonych. Dynamiczną przecenę oglądamy dziś też na funcie, co sprawia że notowania pary GBP/PLN znalazły się najniżej od 2011 roku.

USD/PLN

Po rozczarowujących danych z rynku pracy oglądamy osłabianie dolara amerykańskiego do złotówki. Tym samym notowania pary USD/PLN znalazły się w ponownie w pobliżu średnioterminowej linii trendu wzrostowego z genezą w maju 2015 roku. Linia ta wraz z sierpniowymi minimami wyznacza ważną strefę wsparć (3,77 – 3,81). Najbliższy opór stanowi z kolei linia trendu spadkowego poprowadzona po lipcowych i sierpniowych szczytach (obecnie poziom 3,87). Dzisiejsze słabe dane zwiększyły znacząco szanse na utrzymanie przewagi przez stronę podażową na tej parze.

 Ostatnie zachowanie tej pary skomplikowało jej obraz techniczny w średnim terminie,gdyż budowana od 2 września fala spadkowa nie posiada struktury impulsowej, co neguje wariant, że jest to fala piąta w impulsowej sekwencji w dół z genezą 24 czerwca.Nie wyklucza to jednak nadal wariantu spadkowego w średnim terminie. Trwałe zejście poniżej wspomnianej strefy 3,77 – 3,81 stanowiłoby sygnał potwierdzający kontynuację ruchu w dół w perspektywie najbliższych tygodni. Celem notowań w tej sytuacji są przynajmniej minima z tego roku w okolicy poziomu 3,70.

GBP/PLN

Na parze GBP/PLN oglądamy dziś dynamiczne spadki, które wynikają oczywiście ze słabości brytyjskiej waluty. Nie wnikając już czy słabość ta wynika ze słów prezydenta Francji, które zostały przytoczone wczoraj na łamach Financial Times i mówiły o tzw. twardym Brexicie, czy też z błędu ludzkiego (błędnie wprowadzone zlecenie), w wyniku którego w godzinach nocnych nastąpiło uruchomienie zleceń obronnych, czy też transakcji za pomocą robotów algorytmicznych, deprecjacja funta szterlinga jest w ciągu dnia kontynuowana.

Dzisiejsza przecena na omawianej parze stanowi kontynuację ruchu w dół z początku września. Wyznaczone w nocy minima sprowadziły notowania tej pary do najniższego poziomu od 2011 roku. Tym samym średnioterminowa sekwencja spadkowa z genezą w listopadzie ubiegłego roku jest kontynuowana, a sierpniowe odbicie stanowiłoby falę czwartą w tej strukturze. Kurs tej pary w połowie sierpnia dotarł do górnego ograniczenia istotnej strefy średnioterminowych wsparć wyznaczanej przez długoterminową linią trendu wzrostowego poprowadzoną od 2008 roku oraz 61,8% zniesienie sekwencji wzrostowej z genezą w lipcu 2008 r. (strefa 4,81 – 4,89). Obrona tego wsparcia skutkowała dynamicznym odbiciem, które oglądaliśmy przez około dwa tygodnie sierpnia i od początku września na tej parze trwają dalsze spadki prawdopodobnie kończące tą strukturę spadkową. Sforsowanie poziomu 61,8% zniesienia wzrostów trwających od 2008 do 2015 roku (4,81) otwiera drogę do okolic poziomu 4,40.

 

To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
×
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski S.A.

Polecane