Słabe dane z USA wzmocniłyby złotego do dolara, ale osłabiły wobec euro

ISB
opublikowano: 04-04-2008, 10:22

W piątek najważniejsze dane dla rynku walutowego napłyną ze Stanów Zjednoczonych, gdzie opublikowane zostaną informacje z rynku pracy. Zdaniem analityków, mogą być słabsze od oczekiwań i  wpłynąć na osłabienie się dolara wobec reszty walut z Europy.

"Kluczowe dla rynku będą dziś przede wszystkim miesięczne dane o kondycji rynku pracy w USA. Spodziewamy się nie najlepszego odczytu, nawet gorszego od dość pesymistycznego konsensusu. Przy braku istotniejszych danych ze strefy euro, spowoduje to lekkiego osłabienie amerykańskiej waluty, do poziomu 1,5780 wobec euro" - powiedział ekonomista banku BGŻ Piotr Popławski.

Według niego, rynek zbyt optymistycznie przyjął kilka ostatnich danych zza oceanu, które rzeczywiście wyglądały dość obiecująco - szczególnie odczyt indeksu IMS. Nie jest to jednak jeszcze koniec kłopotów amerykańskiej gospodarki i dzisiejsze słabe dane o ilości nowych miejsc pracy poza rolnictwem mogą mocno rozczarować rynek.

"Spodziewamy się dziś osłabienia złotego pod wpływem słabych danych z rynku pracy w USA. W drugiej części dnia kluczowe będzie natomiast zachowanie amerykańskich parkietów. Słabe dane z rynku pracy powinny dać miejsce na głębszą niż dotychczas
korektę, do poziomu 3,4950 zł za euro" - wyjaśnił Popławski.

Analityk BGŻ dodał, że słabe dane z USA będą korzystnie działać na kurs złotego wobec dolara, który powinien zakończyć dzień na poziomie 2,2160.

W czwartek o 9:35 za jedno euro inwestorzy płacili 3,4800 zł, a za dolara 2,2140. Euro/dolar był kwotowany na 1,5647.

W czwartek ok. 17:00 za jedno euro inwestorzy płacili 3,4821 zł, zaś za dolara 2,2275 zł. Eurodolar kwotowany był na 1,5633.

W czwartek o 9:15 za jedno euro inwestorzy płacili 3,4865 zł, a za dolara 2,2296. Euro/dolar był kwotowany na 1,5635. (ISB)

lk/tom

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISB

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Słabe dane z USA wzmocniłyby złotego do dolara, ale osłabiły wobec euro