Słabe nastroje premiują inwestycje dolarowe

Marcin R. Kiepas
opublikowano: 02-02-2009, 00:00

Sytuacja techniczna na wykresach EUR/USD i USD/CHF, sugeruje spadek tej pierwszej pary do dołków z października i listopada oraz wzrost drugiej w kierunku szczytów z listopada i grudnia 2008 r. Podobny kierunek zmian w najbliższych dniach wskazują wciąż słabe nastroje na rynkach finansowych. To czynnik preferujący dolara.

Sytuacja na rynkach walutowych raczej szybko się nie zmieni. Gdyby miało być inaczej, to katalizatorem poprawy klimatu inwestycyjnego byłby tzw. plan Obamy lub opublikowane w ostatni piątek dane o amerykańskim PKB w IV kwartale 2008 r. (lepsze niż oczekiwano. W najbliższych dniach istotny wpływ na sytuację na rynku walutowym będą miały wyniki kwartalne międzynarodowych koncernów. Inwestorzy z uwagą powinni również przyglądać się poniedziałkowym danym o wydatkach i przychodach Amerykanów, czwartkowym decyzjom ECB i Banku Anglii w sprawie stóp procentowych oraz piątkowej publikacji raportu z rynku pracy w USA.

Marcin R. Kiepas

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin R. Kiepas

Polecane