Słabe wyniki podcięły kurs DT

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 11-08-2006, 00:00

Czarny scenariusz, jaki przewidywali analitycy, stał się faktem. Nawet z nadwyżką. Deutsche Telekom pokazał 1,01 mld EUR zysku kwartalnego, o 14 proc. mniej niż przed rokiem. Wzrost przychodów ze sprzedaży okazał się natomiast symboliczny: zwiększyły się one o 2,6 proc., do 15,1 mld EUR. Jakby tego było mało, telekomunikacyjna spółka z Bonn zdecydowała się obniżyć prog- nozę tegorocznych przychodów do 61,5-62,1 mld EUR z przynajmniej 62,7 mld EUR. Branżowy gigant zapowiada też weryfikację prognozy na 2007 r.

Zgodnie z oczekiwaniami, winę za słabe rezultaty ponosi sektor telefonii stacjonarnej, który od ponad trzech lat boryka się ze spadkiem przychodów, a nawet zaczyna przynosić straty. Już w maju DT zmniejszył niemal o 4 proc. swoje oczekiwania wobec przychodów z telefonii przewodowej. W czwartek zweryfikował je ponownie co najmniej o 2,4 proc. Reakcja rynku na takie doniesienia nie mogła być inna: cena akcji spółki na giełdzie we Frankfurcie momentami spadała nawet powyżej 8 proc. To największa dzienna korekta kursu operatora od ponad czterech lat.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Słabe wyniki podcięły kurs DT