Słabnie ożywienie krajowego ruchu lotniczego w Chinach

PM, Reuters
opublikowano: 10-12-2021, 10:22

Krajowy ruch lotniczy w Chinach, niegdyś największy na świecie, po szybkim odbiciu się od dna słabnie z powodu polityki ,,zero COVID’’. Doprowadziła ona do zaostrzenia zasad podróżowania i osłabienia zaufania konsumentów.

Free-Photos/Pixabay

Szacunki na czwarty kwartał, który zwykle jest sezonem turystycznych podróży wewnątrz kraju, są coraz gorsze. Powodem są zakłócenia związane z pandemią COVID-19.

– To bardzo męczące, że wirusowi zawsze udaje się powrócić – powiedziała Elaine Shen, mieszkanka Szanghaju, która po raz pierwszy od początku pandemii musiała odłożyć plany podróży krajowych z powodu przypadków zachorowań w swoim mieście.

Krajowe zdolności przewozowe trzech największych linii lotniczych w kraju osiągnęły w kwietniu około 115 proc. poziomu sprzed wybuchu pandemii. W październiku było to już tylko 77 proc. HSBC informuje, że dane za grudzień mogą być jeszcze gorsze.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane