Słabnie pozycja Agory

Robert Kurowski
opublikowano: 10-11-2003, 00:00

Dwie fale wzrostowe (pod koniec września i października) okazały się korekcyjnymi — kurs przebijał ustanowione wcześniej minima. Na wykresie widoczna jest tworząca się dywergencja kursu ze wskaźnikiem RSI14, co może zapowiadać co najmniej zakończenie przeceny.

Taką tezę potwierdza duże odchylenie od linii trendu, jak również wzrost obrotów podczas czwartkowej sesji. Spółka rozczarowała danymi finansowymi, w tym dużym spadkiem przychodów z reklamy i stratą netto. Prawdopodobnie informacje te zostały już zdyskontowane, a spadek kursu do długoterminowego wsparcia (44-45 zł) jest na razie podstawą do uspokojenia nastrojów.

Tempo spadku kursu nie było w ostatnich dniach duże, świadczy to jednak o systematycznym i spokojnym zamykaniu pozycji, w związku z czym, nie należy oczekiwać zdecydowanego odbicia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Robert Kurowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Słabnie pozycja Agory