Słabość rynków mimo dobrych danych

Marek Wierciszewski
opublikowano: 04-02-2011, 00:00

Czwartek należał do sprzedających. W Japonii nastroje popsuł raport kwartalny Panasonica. Zysk netto był o 10 proc. gorszy, niż oczekiwano, przez co inwestorzy przecenili papiery spółki o 3 proc. Wciąż jednak wyniki japońskich spółek należy uznać za satysfakcjonujące. 95 emitentów przekroczyło oczekiwania analityków, podczas gdy nie sprostało im 79.

Na notowaniach w Europie ciążyła napięta sytuacja na Bliskim Wschodzie. Blisko 2 proc. tracił Total. Francuski potentat paliwowy poinformował, że instalacje w Jemenie pracują na pełnych mocach, nawet mimo protestów lokalnej opozycji.

Nad kreskę indeksów wyciągnąć nie zdołały kolejne dobre dane z gospodarki amerykańskiej. Indeks ISM opisujący sytuację w sektorze usługowym wzrósł w styczniu do 59,4 punktów w porównaniu z 57,1 punktami zanotowanymi miesiąc wcześniej. Nieco lepiej od prognoz wypadły także dane z rynku pracy oraz zamówienia na dobra trwałego użytku. Początkowo o 3 proc. drożały akcje Yum! Brands Inc. To zasługa lepszych od oczekiwań wyników finansowych właściciela sieci restauracji KFC i Taco Bell. Nawet o 4 proc. rosły notowania News Corp. Nadawca telewizyjny poinformował, że w IV kwartale zysk netto wzrósł dwukrotnie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane