Słabsza gwiazdka Ruchu

KL
opublikowano: 14-02-2008, 00:00

tor musiał obniżyć prognozy za ubiegły rok. Zrobił to kilkanaście godzin przed ogłoszeniem wyników finansowych.

tor musiał obniżyć prognozy za ubiegły rok. Zrobił to kilkanaście godzin przed ogłoszeniem wyników finansowych.

Ostatni miesiąc roku tradycyjnie jest dla wszystkich firm handlowych okresem żniw. Jednak nie dla Ruchu. Dla tej spółki grudzień okazał się tak słaby, że musiała obniżyć prognozy finansowe za 2007 r. Już drugi raz. Poprzednia korekta miała miejsce w październiku ubiegłego roku. W listopadzie Ruch podtrzymał skorygowane szacunki. Jednak nie udało się ich dotrzymać.

Zysk netto największej firmy kolporterskiej wyniesie 35,9 mln zł, czyli o 4,7 proc. mniej niż przyjęto w październiku. Zysk operacyjny sięgnie 33,3 mln zł, o 10,9 proc. mniej. EBIDTA wyniesie 57,4 mln zł, co oznacza, że będzie o 8,9 proc. niższa. Procentowo najmniej obniżono prognozę dla przychodów — będą mniejsze o 2 proc. i wyniosą 4,14 mld zł.

Więcej na temat problemów Ruchu z realizacją zakładanych wyników będzie można dowiedzieć się dzisiaj. Spółka zwołała konferencję prasową, poświęconą nie tylko wynikom finansowym za ubiegły rok, ale także realizacji strategii. Według wcześniejszych zapowiedzi, pojawią się na niej członkowie zarządu Cezary Klimont, Paweł Sobków i Jerzy Janczak, zabraknie jedn

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Polecane