Słabsza produkcja bez wpływu na kurs złotego

Mikołaj Kusiakowski
opublikowano: 19-06-2008, 00:00

Na rynku walutowym stabilizacja. Kurs EUR/USD, po nieznacznym wzroście rano do 1,5540, wahał się od 1,5460 do 1,55. Notowania złotego też nie uległy większym zmianom. W stosunku do dolara doszło do kosmetycznej zniżki kursu, do euro polska waluta umocniła się o jeden grosz. Pod koniec środowej sesji europejskiej za euro płacono 3,3720 zł, a za dolara 2,1770 zł.

Polska waluta nie uległa osłabieniu po wczorajszych danych makroekonomicznych. Znacznie słabszy od prognoz odczyt wskaźnika dynamiki produkcji przemysłowej w maju sprawił, że wróciły obawy o spowolnienie naszej gospodarki. To stawia pod znakiem zapytania kolejne podwyżki stóp procentowych. Obecnie uczestnicy rynku oceniają, że po czerwcowej podwyżce kosztu pieniądza Rada Polityki Pieniężnej wstrzyma się z zaostrzaniem polityki monetarnej.

Mikołaj Kusiakowski

DM TMS Brokers

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mikołaj Kusiakowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu