Słabsza sprzedaż detaliczna zaszkodziła złotemu

Marcin Ciechoński
opublikowano: 24-02-2010, 00:00

Wtorkowa sesja nie miała wpływu na długoterminowy obraz rynku walutowego. Kurs EUR/USD nadal przebywa w okolicach tegorocznych minimów czyli 1,35. Inwestorzy wstrzymują się z transakcjami ponieważ na rynek nie napływają żadne istotne publikacje. Opadły już emocje związane z problemami Grecji, dlatego też trudno znaleźć pretekst do kolejnego większego ruchu.

Na rynku krajowym złoty też nie miał ochoty na większe zmiany. W dłuższym terminie trend jednak pozostaje niezagrożony i polska waluta powinna nadal się umacniać. O jej sile świadczy brak reakcji na ostatnie zawirowania rynkowe. Pomimo nerwowej atmosfery w ostatnich tygodniach złoty nie odczuł żadnej poważniejszej korekty. Brak kolejnych wzrostów wczoraj można natomiast tłumaczyć dużo słabszymi danymi z Polski o dynamice sprzedaży detalicznej w styczniu.

Marcin Ciechoński

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Ciechoński

Polecane