Słabsze prognozy dla chińskiego rynku motoryzacyjnego

opublikowano: 22-04-2015, 07:11

Wzrost sprzedaży samochodów w Chinach w 2015 r. będzie słabsza niż prognozowane na początku roku 7 proc. ocenia Dong Yang, sekretarz generalny Chińskiego Stowarzyszenia Producentów Aut, na którego powołuje się agencja Bloomberg.

Głównym powodem jest spowolnienie gospodarcze oraz wdrażane przez coraz większą liczbę miast restrykcje odnośnie rejestracji pojazdów. 

To staje się codziennością i czymś normalnym, że z uwagi na problemy komunikacyjne (zbyt dużą liczbą pojazdów w stosunku do infrastruktury i miejsc parkingowych) i związane z zanieczyszczeniem powietrza miasta zmuszone są podjąć drastyczne działania ograniczające liczbę samochodów – wyjaśnia Yang.

Dodał, że grupa dokona rewizji swojej poprzedniej prognozy.

W jego ocenie, sprzedaż aut będzie rosła w średnim tempie 5 do 10 proc. rocznie. To spowolnienie będzie nową „normalnością” w stosunku do sięgającego średnio rocznie 24 proc. wzrostu w latach 2001-2010.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Motoryzacja / Słabsze prognozy dla chińskiego rynku motoryzacyjnego