Słabsze wyniki mistrzów świata w jedzeniu hot dogów

  • DI
opublikowano: 07-07-2019, 22:00

Joey „Jaws” Chestnut pochłonął w ciągu 10 minut 71 hot dogów, ponownie wygrywając konkurs organizowany tradycyjnie na Coney Island w Nowym Jorku w amerykańskim Dniu Niepodległości.

Mistrzowski tytuł w jedzeniu hot dogów 35-letni Kalifornijczyk zdobył już po raz 12. Zdecydowanie pokonał 17 rywali, ale nie udało mu się pobić własnego rekordu świata z zeszłego roku, kiedy zjadł ich 74.

Zawody pań po raz szósty z rzędu wygrała 33-letnia Miki Sudo. Schodząc ze sceny po zjedzeniu 31 hot dogów, zapewniła, że czuje się wspaniale. Jej także nie udało się osiągnąć rezultatu z zeszłego roku, kiedy pochłonęła ich 37. Chestnut i Sudo otrzymali po 10 tys. USD nagrody. Wśród pań absolutny rekord ustanowiła w 2012 r. Sonya „Czarna Wdowa” Thomas, która w ciągu 10 minut zjadła 45 hot dogów.

Restauracja Nathan’s, organizator konkursu, długo twierdziła, że pierwsze zawody zostały rozegrane w 1916 r., a zwycięzca zjadł wtedy 13 hot dogów. Mistrzostwa w jedzeniu hot dogów odbywają się na Coney Island od 1972 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu