Słabszy złoty, tańsze akcje, rynek czeka na rząd

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 26-09-2005, 12:07

W poniedziałek rano kurs złotego osłabł wobec euro o 1,5 proc., wzrosła rentowność obligacji, spadły kursy większości giełdowych spółek - takie są pierwsze reakcje rynku na wyniki wyborów parlamentarnych.

W poniedziałek rano kurs złotego osłabł wobec euro o 1,5 proc., wzrosła rentowność obligacji, spadły kursy większości giełdowych spółek - takie są pierwsze reakcje rynku na wyniki wyborów parlamentarnych.

    "Złoty w stosunku do innych walut zdecydowanie się osłabił od piątku. To efekt innego wyniku wyborczego niż oczekiwany przez rynki, czyli gorszej pozycji Platformy Obywatelskiej" - powiedział w PAP dyrektor ds. zarządzania aktywami Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych SA Krzysztof Rogalski.

    W poniedziałkowej analizie Citibank Handlowy podkreśla, że szanse na szybkie utworzenie nowego rządu i poznanie jego programu są niewielkie. "Do momentu wyklarowania się wyniku prezydenckich wyborów obie partie nie będą skłonne do ustępstw programowych, tak, by nie zmniejszyć szans swoich kandydatów w wyborach prezydenckich" - czytamy w analizie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Słabszy złoty, tańsze akcje, rynek czeka na rząd