Słabszy zysk Aquy

ANP
02-11-2007, 00:00

Spółka z Bielska-Białej poprawiła przychody, ale zanotowała słabsze zyski. Ten rok zamknie podobnymi wynikami jak poprzedni.

Spółka z Bielska-Białej poprawiła przychody, ale zanotowała słabsze zyski. Ten rok zamknie podobnymi wynikami jak poprzedni.

Aqua, notowana na CeTo spółka zajmująca się eksploatacją obiektów i urządzeń wodociągowo-kanalizacyjnych, zanotowała w trzecim kwartale 2007 r. 3,68 mln zł zysku netto (wobec 4,67 mln zł w III kwartale 2006 r.) przy 25,25 mln zł przychodów (24,65 mln zł).

— Na wyniki wpłynęły wahania sezonowe zużycia wody i ilości ścieków. Jednak są one zgodne z naszymi oczekiwaniami, a zysk jest nawet nieco większy od planowanego — mówi Piotr Dudek, prezes Aquy.

Od początku roku spółka odnotowała wzrost przychodów do 72,98 mln zł (wobec 69,98 mln zł w pierwszych trzech kwartałach 2006 r.), ale spadek zysków do 6,38 mln zł (z 8,7 mln zł). To m.in. wynik konieczności utworzenia rezerw oraz wyższych kosztów odsetek od kredytów. Prezes optymistycznie jednak patrzy w przyszłość.

— Ustabilizowaliśmy sprzedaż i nie spodziewamy się spadków. Wynik 2007 r. będzie zbliżony do osiągniętego w 2006 r. — przekonuje prezes.

2006 r. spółka zamknęła 96,5 mln zł przychodów i 12,42 mln zł zysku netto. Aqua nie zamierza na razie przenieść notowań na rynek podstawowy giełdy.

— Mieliśmy takie propozycje, ale główny udziałowiec (51 proc. ma gmina Bielsko-Biała —przyp. red.) nie jest tym zainteresowany — mówi prezes.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Słabszy zysk Aquy