Słaby początek tygodnia w wykonaniu złotego

Mikołaj Kusiakowski
opublikowano: 18-11-2008, 00:00

Początek tygodnia nie był dobry dla złotego. Kurs euro wrócił w okolice 3,80 zł, a za dolara trzeba było zapłacić niemal 3 złote. Agencja SP obniżyła rating Węgier do BBB, nadając mu jednocześnie negatywną perspektywę, co nie pomagało walutom regionu. Według analityka SP, obniżenie ratingu odzwierciedla niekorzystny wpływ pogarszającego się międzynarodowego otoczenia — zarówno finansowego, jak i gospodarczego. Pojawiają się opinie, że Polska też może mieć obniżone ratingi, co nie zachęca do kupna naszej waluty.

Złe nastawienie do regionu, a także globalna recesja działa na niekorzyść złotego. Podobny wpływ ma sytuacja na rynkach globalnych. EUR/USD pozostaje w konsolidacji, zniżkują również światowe parkiety. Przy takim rozwoju wydarzeń należy spodziewać się dalszej deprecjacji złotego, a sygnałem do zmiany scenariusza będą wyraźne wzrosty na giełdach i zwyżka eurodolara.

Mikołaj Kusiakowski

DM TMS Brokers

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mikołaj Kusiakowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu