Śląsk: 1,6 mln zł na rozwój firm

Dorota Zawiślińska
opublikowano: 26-09-2017, 22:00

Już niebawem mali gracze z regionu będą mogli zdobyć dotacje na usługi doradcze i szkoleniowe.

Okazję do tego daje im poddziałanie 8.2.2 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego („Wsparcie dla przedsiębiorców i ich pracowników”). Budżet konkursu wynosi blisko 1,6 mln zł. Przedstawiciele biznesu będą mogli przeznaczyć granty na usługi doradcze dotyczące wsparcia kapitałowego przedsiębiorstw, zarządzania i prowadzenia działalności gospodarczej, a także budowania i rozwoju biznesu.

Granty sfinansują również usługi finansowe, prawne i marketingowe. Przedsiębiorcy będą mogli starać się o wsparcie również na szkolenia związane z komercjalizacją wiedzy i ochroną własności przemysłowej. Warto podkreślić, że minimalna wartość projektu wynosi 100 tys. zł. Firmy mogą liczyć na dofinansowanie do 85 proc. wydatków kwalifikowanych przedsięwzięcia. Wnioski o unijne wsparcie należy przesyłać na adres Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach. Rozstrzygnięcie konkursu jest planowane na marzec 2018 r.

WAŻNA DATA

29.09

Od tego dnia firmy MSP będą mogły składać wnioski o unijne wsparcie w ramach poddziałania 8.2.2 RPO WSL. Nabór zakończy się 23 października.

WIĘCEJ INFORMACJI:

www.rpo.slaskie.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Śląsk: 1,6 mln zł na rozwój firm