Śląsk chce ochrony krupnioków

DI, PAP
10-12-2012, 00:00

ZNAKI TOWAROWE

Stowarzyszenie „Krupnioki Śląskie’’ — rzeźnicy i wędliniarze z województw śląskiego i opolskiego zdecydowali w piątek w Katowicach, że pod taką nazwą rozpoczną starania o rejestrację produktu w unijnym systemie Chronionych Oznaczeń Geograficznych.

Komitet założycielski stowarzyszenia tworzy 32 przedstawicieli firm z województw śląskiego i opolskiego. Tylko jego członkowie, którzy po rejestracji krupnioków poddadzą się certyfikacji produkcji, będą mogli produkować i sprzedawać krupnioki śląskie.

Stowarzyszenie nie jest zamknięte; mogą do niego przystępować inne zakłady z obu województw, które dowiedzą się o tej inicjatywie. Prace nad ujednoliconą wersją receptury krupnioka śląskiego trwały około siedmiu miesięcy i zakończyły się w połowie listopada.

Wzięli w nich udział technolodzy z ponad 30 zakładów mięsnych. W wyniku prac nad recepturą powstał „Roboczy schemat produkcji’’ krupnioka śląskiego”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Śląsk chce ochrony krupnioków