Śląsk docenił Partnera

Dorota Gąsowska
opublikowano: 19-06-2006, 00:00

Województwo śląskie tworzy bazę danych dla przyszłych beneficjentów Regionalnego Programu Operacyjnego (RPO) w latach 2007-13.

Baza o nazwie Partner II ma być przede wszystkim źródłem informacji dla samorządów, organizacji pozarządowych i okołobiznesowych, uczelni i jednostek badawczo-rozwojowych.

— Baza dostarczać będzie informacje na temat instytucji, które chcą wykorzystać pieniądze z funduszy strukturalnych oraz ich projektów. Będzie to także komunikat, na co władze województwa śląskiego powinny zwrócić uwagę przy tworzeniu RPO. Baza zawierać będzie m.in. terminy naborów wniosków i harmonogram realizacji poszczególnych projektów — tłumaczy Mateusz Niemiec z wydziału programowania rozwoju i funduszy strukturalnych w śląskim urzędzie marszałkowskim.

Ponadto projekty zgłoszone do bazy będą miały szansę na otrzymanie dotacji na przygotowanie niezbędnej dokumentacji w procesie ubiegania się o środki z RPO. Pieniądze będą pochodziły z PO Pomoc Techniczna. Potencjalni beneficjenci RPO już mogą zgłaszać propozycje projektów, z którymi wystartują po unijne środki.

Partner II jest kontynuacją programu Partner I, który stanowił bazę danych i forum wymiany informacji w kończącym się okresie programowania 2004-06. W projekcie tym wzięło udział 354 uczestników, którzy wpisali do bazy ponad tysiąc projektów. Dzięki tej inicjatywie województwo śląskie rozpoczęło nabór wniosków o dofinansowanie w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego już w momencie wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Partner II, który uruchomiono pod koniec ubiegłego miesiąca, zawiera obecnie ponad 100 propozycji projektów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Gąsowska

Polecane