Śląsk nadzieją dla AAA Auto

BAM
opublikowano: 12-04-2018, 12:47
aktualizacja: 12-04-2018, 12:50

Polska to jedyny kraj, w którym czeska grupa komisów samochodowych AAA Auto chce uruchamiać nowe placówki.

- Jeszcze w tym roku chcemy otworzyć w Polsce dwa duże salony na co najmniej 300 pojazdów. Nadzieje wiążemy ze Śląskiem, gdzie nasza katowicka placówka bardzo dobrze sobie radzi, a także z aglomeracją krakowską – mówi „PB” Karolína Topolová, dyrektor generalna Aures Holdings, firmy do niedawna działającej jako AAA Auto International.

Spółka zajmuje się handlem używanymi samochodami i działa obecnie na czterech rynkach: w Czechach, skąd się wywodzi, na Słowacji i Węgrzech oraz u nas, gdzie funkcjonuje jako Autocentrum AAA Auto. Łącznie ma 44 oddziały handlowe.

- Polska to teraz główny obszar naszej ekspansji i jedyny kraj, w którym planujemy otwierać nowe placówki. W Czechach i Słowacji w najbliższych latach rozwijać będziemy istniejące komisy, powstanie najwyżej jeden nowy, na Węgrzech żaden – deklaruje Karolína Topolová.

AAA Auto ma u nas trzy placówki z pełną obsługą (w Piasecznie, Katowicach i we Wrocławiu) oraz cztery punkty skupu aut (w Warszawie i Krakowie oraz uruchomione w tym roku w Poznaniu i w Łodzi). Nowe placówki mają należeć do tej pierwszej grupy.

W sprzedaży na wszystkich czterech rynkach grupa ma ok. 11 tys. samochodów, z czego gros przypada na Czechy i Słowację, ok. 1 tys. na Polskę , a ok. 700 przypada na Węgry.

Karolína Topolová potwierdza, że obecny właściciel Aures Holdings, polski fundusz Abris Capital Partners może wyjść z dokonanej prawie cztery lata temu inwestycji, wysyłając spółkę na rynek kapitałowy.

- To oczywiście jedna z możliwości. Jednak mnie nie wypada komentować zamierzeń inwestora – deklaruje szefowa sieci komisów.

Spółka, jeszcze pod nazwą AAA Auto była w latach 2007-13 notowana na giełdzie w Pradze i w Budapeszcie. Według informacji czeskich mediów ewentualny ponowny debiut planowany jest na lato, a nad ofertą pracować już mają dwa banki: Komerční i Česká spořitelna.

Czy tym razem, w związku z tym, że to Polska ma być głównym rynkiem, na którym rozwijać się ma AAA Auto, wchodziłby w grę debiut na GPW? Karolína Topolová nie chce dywagować na ten temat.


© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: BAM

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Śląsk nadzieją dla AAA Auto