Sławiński: Słowacy skorzystają na przyjęciu euro

PIN
opublikowano: 05-01-2009, 11:40

Stabilność kursu będzie Słowakom sprzyjała - tak wejście naszego południowego sąsiada do strefy euro skomentował poranny gość Radia PIN profesor Andrzej Sławiński, członek Rady Polityki Pieniężnej.

Jego zdaniem, na wymianie koron na euro skorzystają tamtejsze firmy. 1 stycznia Słowacja stała się 16. członkiem strefy euro. Dotychczasowe pieniądze zostaną wymienione do połowy stycznia, natomiast już od kilku miesięcy wszystkie ceny podawane są w obu walutach.

Andrzej Sławiński nie przejmuje się przepychankami w naszym kraju dotyczącymi ustalenia terminu wymiany złotego na euro. Jak mówi, "z historycznego punktu widzenia wchodzimy do strefy euro jutro", a sytuacja na rynkach finansowych i koniunktura na świecie określą, który moment faktycznie bedzie dobry.
 
Materiał został przygotowany przez Sławiński: Słowacy skorzystają na przyjęciu euro Sławiński: Słowacy skorzystają na przyjęciu euro .

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PIN

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane