SLD po spotkaniu z premierem: niezmiennie przeciwko rządowi

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 09-11-2005, 12:32

Klub SLD po środowym spotkaniu z premierem Kazimierzem Marcinkiewiczem nie zmienił zdania i podczas głosowania nad wotum zaufania dla jego rządu zagłosuje przeciwko - zapowiedział szef klubu SLD Jerzy Szmajdziński.

Klub SLD po środowym spotkaniu z premierem Kazimierzem Marcinkiewiczem nie zmienił zdania i podczas głosowania nad wotum zaufania dla jego rządu zagłosuje przeciwko - zapowiedział szef klubu SLD Jerzy Szmajdziński.

    Sam premier powiedział, że kontrowersje podczas rozmów z Sojuszem "dotyczyły spraw związanych z resortami tzw. państwowymi i zmianami, jakie tam zachodzą". Także Szmajdziński przyznał, że "uwagi dotyczyły kwestii bezpieczeństwa państwa".

    Przewodniczący SLD Wojciech Olejniczak zaznaczył, że największy niepokój w planach rządu wzbudzają próby "zawładnięcia kolejnych resortów siłowych". Dodał, że niepokoi się również niechęcią premiera wobec wejścia do strefy euro.

    Mimo tego, że SLD nie poprze gabinetu Marcinkiewicza, Szmajdziński zadeklarował, że "wszystko, co będzie służyło wzmacnianiu polskiej gospodarki, polskiej pozycji w Europie, będzie przez SLD wspierane". Olejniczak dodał, że Sojusz będzie wspierać działania zmierzające do poprawy sytuacji rodzin najbiedniejszych.

    "Natomiast wszystko to, co będzie służyło realizacji populistycznych propozycji partii wspierających rząd i będziegroźne dla bezpieczeństwa państwa, poparcia nie uzyska" - zaznaczył Szmajdziński.   

    Premier podkreślił, że spotkał się z klubem SLD i przedstawił mu program rządu, ponieważ "wszystkich traktuje jednakowo, każdego posła, każdy klub parlamentarny".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane