SLD: powrót do koalicji PiS-Samoobrona-LPR nierealny

(Tadeusz Stasiuk)
06-10-2006, 17:48

Grzegorz Napieralski z SLD uważa, że jeśli nawet doszłoby do powrotu koalicji, to dla Polski byłoby to szkodliwe.

W ocenie sekretarza generalnego SLD Grzegorza Napieralskiego, powrót do koalicji PiS-Samoobrona-LPR jest nierealny. Jego zdaniem, nawet gdyby do tego doszło, to dla Polski byłoby to szkodliwe.

Wicepremier, szef LPR Roman Giertych zaproponował w piątek powrót do koalicji PiS-Samoobrona-LPR. Przedstawiając tę propozycję na wspólnej konferencji prasowej z szefem Samoobrony Andrzejem Lepperem, ocenił, że byłaby to koalicja "spokojna, stabilna i na trzy lata", czyli do końca tej kadencji Sejmu.

"Dowcip polityczny osiągnął już najwyższe stadium w naszym parlamencie" - powiedział PAP Napieralski, komentując tę propozycję.

"Najpierw się kłócą, rzucają obelgami, podkupują, oskarżają, prowokują, a teraz znowu chcą być razem. To niewiarygodny bałagan" - mówił Napieralski.

Jego zdaniem, taka koalicja nie ma żadnej przyszłości. "Dzisiaj się połączą, a w grudniu się znowu rozwiodą, w okolicach Świąt Bożego Narodzenia pogodzą, a w styczniu wszystko się popsuje" - ironizował polityk Sojuszu.

DI, PAP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / SLD: powrót do koalicji PiS-Samoobrona-LPR nierealny