Slim chce zmniejszyć udziały w „New York Times”

opublikowano: 20-12-2017, 08:23

Meksykański miliarder Carlos Slim zamierza zmniejszyć swoje udziału w New York Times Company, wydawcy opiniotwórczego dziennika „The New York Times”, donosi Bloomberg.

Jedna z firm Slima, którego majątek szacowany jest aktualnie na około 61,9 mld USD (7. miejsce na świecie wg Bloomberg Billionaires Index) sprzedała za 250 mln USD zaufanych papierów wartościowych funduszom hedgingowym na początku tego miesiąca, co daje kupującym "roszczenie" do 9- procentowej pozycji w firmie medialnej, wynika z informacji źródeł do jakich dotarł Bloomberg.

Zobacz więcej

Carlos Slim

Bloomberg

Zgodnie z raportem walory te mają być przekształcone na akcje New York Times w ciągu trzech lat. Po konwersji Slim będzie właścicielem 8 procent firmy.

W gruncie rzeczy miliarder stworzył zaufanie, zastawił na nim udziały w New York Times, zablokował akcje na trzy lata, a następnie sprzedał prawa do tego kapitału inwestorom – napisał Bloomberg.

Według FactSet firma Slima posiadała na dzień 28 lipca 2017 r. pakiet 17 proc. udziałów w New York Times Company.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu