Słońce oswojone przez Wimax

opublikowano: 17-12-2020, 13:21

Wimax Mazury miała działać w telekomunikacji, jednak dzięki strategicznej decyzji zajęła dobrą pozycję na pionierskim rynku fotowoltaiki w Polsce.

Słońce na wodzie:Spółka Wimax sprzedaje panele fotowoltaiczne do montażu m.in. na jachtach.
Słońce na wodzie:Spółka Wimax sprzedaje panele fotowoltaiczne do montażu m.in. na jachtach.

Spółkę Wimax Mazury zarejestrowano w 2009 r. Rozpoczęła działalność jako odłam firmy Ivendo Bartosz Kućmin, obecnej na rynku telekomunikacyjnym od 2004 r.

Ivendo jest lokalnym dostawcą internetu, telewizji i telefonów dla klientów biznesowych i indywidualnych w województwie warmińsko-mazurskim. Firma specjalizuje się w telekomunikacji przewodowej i bezprzewodowej.

Twórca Ivendo wstępnie zakładał, że Wimax będzie hurtownią podzespołów telekomunikacyjnych i technologii światłowodowej. Szybko się jednak okazało, że rynek jest już nasycony tego typu produktami, dlatego w 2012 r. zmieniono branżę na fotowoltaiczną.

Ta strategiczna decyzja pozwoliła zająć dobrą pozycję na pionierskim rynku w kraju. Wimax Mazury zaistniała w branży jako dystrybutor podzespołów do fotowoltaiki takich producentów, jak Fronius, Selfa, Brukbet i Xdisc.

W związku z dynamicznie rozwijającym się rynkiem fotowoltaiki spółka pod koniec 2014 r. rozpoczęła sprzedaż podzespołów do montażu modułów fotowoltaicznych, także do jachtów. Dotychczasowe doświadczenia rynkowe wykazały, że na rynku krajowym brakuje dostawców konstrukcji montażowych do instalacji fotowoltaicznych specjalizujących się w tej dziedzinie. Zatem w połowie 2015 r. Wimax rozpoczęła pracę nad próbą wykonania własnej konstrukcji montażowej.

Wimax Mazury produkuje również mocowania do systemów solarnych PV w różnym zakresie właściwości mocowań przeznaczonych do wszystkich typów systemów PV i rodzajów powierzchni montażowych, takich jak: blachodachówka, dach trapezowy, dachówka ceramiczna, karpiówka, gont rąbek, dach płaski. Firma stale dopracowuje i uzupełnia ofertę systemów montażowych na dachy skośne, płaskie, a także systemy wolnostojące.

Wimax ma wykwalifikowany zespół projektowy i monterski do kompleksowej obsługi elektrowni fotowoltaicznych z wszelkimi uprawnieniami. Spółka jest także organizatorem szkoleń dla instalatorów. Niejednokrotnie występowała jako wystawca na międzynarodowych targach o tematyce energii odnawialnej w Warszawie, Poznaniu, Katowicach i Ostródzie.

Spółka ma wieloletnie doświadczenie w branży solarnej. Stworzyła od podstaw wiele pojedynczych instalacji fotowoltaicznych o mocy kilku MW. Oferta Wimaksu w zakresie fotowoltaiki jest nieustannie doskonalona, a spółka wdraża nowe rozwiązania w budowie kolejnych instalacji. W zakresie fotowoltaiki oferuje kompleksowy pakiet usług od doradztwa i projektowania przez logistykę i montaż po serwis instalacji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane