Czytasz dzięki

Słono zapłacili za rzymskie wakacje

  • DI
opublikowano: 20-05-2020, 22:00

Zwiedzanie Rzymu drogo kosztowało parę niemieckich turystów, którzy przyjechali w momencie, gdy Włochy są jeszcze zamknięte dla turystów z powodu pandemii.

Agencja ADNKronos poinformowała, że para została zatrzymana w samochodzie podczas rutynowej kontroli na ulicy Wiecznego Miasta, jakiej poddawane są codziennie w tygodniach kwarantanny i restrykcji tysiące ludzi. Każdy do niedzieli włącznie musi wykazać uzasadniony powód przemieszczania się w wymaganym autocertyfikacie. Policja ustaliła, że w aucie w centrum siedzieli nie rzymianie, ale turyści z Niemiec, którzy jeździli bez ważnego powodu. Tłumaczyli, że chcieli zobaczyć fontannę di Trevi. Co więcej — nie zawiadomili włoskich władz, co także jest konieczne, i nie poddali się 14-dniowej kwarantannie wymaganej z chwilą przekroczenia granicy. Oboje dostali po 1000 EUR grzywny za złamanie wprowadzonych na czas epidemii przepisów i zostali skierowani na przymusową kwarantannę, która będzie nadzorowana przez władze sanitarne.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane