Słony rachunek za spaghetti w Rzymie

  • DI
opublikowano: 01-10-2019, 22:00

349,80 EUR za obiad plus 80 EUR napiwku — takie kwoty widnieją na paragonie wystawionym w restauracji niedaleko Zamku św. Anioła, które zapłaciły japońskie turystki za dwie porcje spaghetti z rybą i wodę.

Rachunek rozpowszechniły media społecznościowe, a potem prasa. Zaprotestowali przewodnicy, podkreślając, że to kolejny w ostatnich latach przykład naciągania cudzoziemców. Właściciel restauracji broni się, mówiąc, że klientki nie zamówiły prostego dania rybnego, ale świeżą rybę wystawioną na ladzie.

— My takie ryby ważymy i przygotowujemy — powiedział, dodając, że napiwek jest dobrowolny, nie wyjaśnił jednak, dlaczego została dodany.

W ostatnich latach napiętnowano podobne przypadki również w Wenecji. W zeszłym roku trzem Japończykom wystawiono rachunek za obiad w wysokości 1100 EUR. Zdumieni poinformowali policję. Lokalne władze nakazały przeprowadzenie kontroli w lokalu. Jego właściciel za liczne uchybienia otrzymał 20 tys. EUR kary.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu