Słowacja: zaostrzenie restrykcji epidemicznych od początku 2021 roku

PAP
opublikowano: 31-12-2020, 20:55

Rząd Słowacji zdecydował w czwartek o wprowadzeniu w nocy z 31 grudnia 2020 na 1 stycznia 2021 roku kolejnych restrykcji związanych z pandemią koronawirusa. Obowiązywać będzie zakaz składania wizyt domowych, zamknięte zostaną ośrodki narciarskie i hotele.

Słowacja, Bratysława
Słowacja, Bratysława
Fot. Walkerssk/Pixabay

W czwartek wykryto w kraju 6315 nowych przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Po tym rekordowym przyroście infekcji rząd premiera Igora Matovicza wprowadził nowe ograniczenia, których wcześniej domagali się eksperci.

Od północy składanie wizyt w obcych domach jest zakazane. Dotychczas obowiązywał wprowadzony przed Bożym Narodzeniem przepis, że spotykać mogą się osoby z dwóch gospodarstw domowych.

„To nieprzestrzeganie zaleceń i nieostrożność podczas spotkań w gospodarstwach domowych, wydaje się dzisiaj być najpoważniejszym problemem epidemicznym” – napisał w sieciach społecznościowych Matovicz i wezwał rodaków do odwołania planów hucznej nocy sylwestrowej.

Minister transportu Andrej Doleżal zapowiedział zamknięcie ośrodków narciarskich i hoteli. Nie będą one mogły przyjmować nowych gości, ale osoby już zakwaterowane mogą dokończyć pobyt.

Do ostrożności w czasie sylwestra wezwała także prezydent Słowacji Zuzana Czaputova. Powiedziała, że jedna noc nie jest warta tego, by doprowadzić do wyczerpania możliwości służby zdrowia nowymi zakażeniami koronawirusem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane