Słowacy biją rekord transakcji

  • Marta Sieliwierstow
opublikowano: 04-09-2016, 22:00

HB Reavis sprzedał Konstruktorska Business Center. To największa tegoroczna transakcja na rynku biurowym w Polsce.

Łączna wartość transakcji zawartych na polskim rynku nieruchomości w I połowie 2016 r. osiągnęła rekordową wartość ponad 2 mld EUR. Dotychczas największą transakcją na rynku biurowym w 2016 r. była sprzedaż za 91 mln EUR stołecznego biurowca Prime Corporate Center przez Golub GetHouse na rzecz Warburg-HIH Invest Real Estate.

Konstruktorska Business Center to pierwszy kompleks biurowy wybudowany przez HB Reavis w Warszawie. Obiekt został oddany do użytku w 2013 r., a teraz przechodzi w ręce nowego właściciela.
Zobacz więcej

ZMIANA WARTY:

Konstruktorska Business Center to pierwszy kompleks biurowy wybudowany przez HB Reavis w Warszawie. Obiekt został oddany do użytku w 2013 r., a teraz przechodzi w ręce nowego właściciela. ARC

W ostatnich dniach rekordową transakcję zawarło HB Reavis, sprzedając kompleks biurowy Konstruktorska Business Center w Warszawie globalnej firmie inwestycyjnej Golden Star Estate. Jak udałosię nam ustalić, transakcja opiewa na ok. 120 mln EUR.

— Ta transakcja potwierdza, że mimo pewnych trudności politycznych na początku roku rynek inwestycyjny w Polsce jest nadal bardzo atrakcyjny dla zagranicznych inwestorów. Biorąc pod uwagę ilość prowadzonych transakcji zarówno na rynku biurowym, handlowym, jak i logistycznym, szacujemy, że ten rok zamknie się równie dobrym wynikiem jak 2015 r. — ocenia Przemysław Felicki, dyrektor działu rynków kapitałowych CBRE.

Konstruktorska Business Center to siedmiokondygnacyjny kompleks biurowy klasy A na warszawskim Mokotowie o powierzchni 49,5 tys. mkw. To pierwsza transakcja sprzedaży ukończonej inwestycji przez słowackiego dewelopera na polskim rynku. A jednocześnie, pierwsza transakcja na Mokotowie od dłuższego czasu.

— Sprzedaż Konstruktorska Business Center pokazuje, że inwestorzy nie tylko nadal cenią Mokotów jako lokalizację biznesową, ale też dostrzegają jej potencjał. Bliskość lotniska, ciągły rozwój udogodnień dla pracowników, a także realizowane w okolicy usprawnienia komunikacyjne — to wszystko sprawia, że największa dzielnica biznesowa w Polsce jeszcze przez lata pozostanie atrakcyjnym miejscem dla wielu firm — przekonuje Stanislav Frnka, prezes HB Reavis Polska. Obiekt jest w całości wynajęty, m.in. przez: Procter & Gamble, PZU, Otis oraz Heineken.

— Konstruktorska Business Center to kolejny najwyżej klasy budynek, który kupiliśmy do naszego międzynarodowego portfela nieruchomości. To część strategii biznesowej zakładającej wzmacnianie naszej pozycji na stołecznym rynku — mówi Gal Peleg, prezes Golden Star Estate. Dotychczas fundusze inwestujące w nieruchomości skupiały się na obiektach w centrum Warszawy lub chętniej kupowały budynki w miastach regionalnych, jak Kraków, Wrocław czy Trójmiasto.

— Transakcja zawarta między HB Reavis a Golden Star Estate potwierdza, że jeśli budynek jest atrakcyjny z punktu widzenia inwestora, a znajduje się on poza centrum Warszawy, to mimo pojawiających się negatywnych opinii o zagłębiu biurowym na Mokotowie deweloper jest w stanie korzystnie go sprzedać. Natomiast, co trzeba dostrzec, grupa inwestorów zainteresowanych takimi projektami jest dosyć wąska — przyznaje Przemysław Felicki. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Sieliwierstow

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu