Słowacy interweniują i szkodzą złotemu

Marek Wołos
opublikowano: 21-03-2007, 00:00

Działania Słowackiego Banku Centralnego zdeterminowały wtorkową sesję. Interwencja w celu osłabienia słowackiej korony wstrzymała wzrost kursu złotego. Kurs euro odbił się do 3,87 zł, a notowania dolara wynosiły 2,91-2,92 zł.

Dane makro i komentarze dotyczące podwyżek stóp procentowych nie pomogły złotemu. Inwestorzy są wyraźnie zaniepokojeni działaniami banku słowackiego. Po weekendowej, niespodziewanej rewaluacji przedziału wahań swojej waluty stracił ich zaufanie. Atmosferę na rynku podsycają oczekiwania na kolejne interwencje Słowaków i ewentualne obniżki stóp procentowych. To wpływa na inne rynki naszego regionu. Ostrożniejsi inwestorzy starają się zamykać pozycje w naszych aktywach. W najbliższym czasie popyt na złotego nie będzie duży. Kurs euro nie powinien trwale przełamać poziomu 3,85 zł.

Marek Wołos

DM TMS Brokers

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wołos

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu