Słupsk szuka inwestorów

ANP
opublikowano: 12-10-2010, 00:00

Pola golfowe, boiska, hotele i restauracje — to wszystko powstanie wokół aquaparku. Jeśli znajdą się chętni.

Pola golfowe, boiska, hotele i restauracje — to wszystko powstanie wokół aquaparku. Jeśli znajdą się chętni.

Za ponad dwa lata w Słupsku ma stanąć okazałe Centrum Rekreacji, Sportu i Rehabilitacji — Park Wodny. Władze miasta mają nadzieję, że przy okazji pochwalą się zagospodarowaniem otoczenia. Już dziś szukają inwestorów, którzy za własne pieniądze zbudują hotele, restauracje, obiekty sportowe i rekreacyjne, np. pola golfowe, korty tenisowe i baseny otwarte.

— Mamy sporo okolicznych działek, które możemy oddać w dzierżawę lub sprzedać partnerom prywatnym. Byłoby idealnie, gdyby w czerwcu 2012 r. udało się skończyć wszystkie planowane inwestycje — mówi Bartosz Gwóźdź-Sproketowski, dyrektor wydziału rozwoju miasta Słupsk.

Na razie do ratusza zgłaszają się chętni do wynajmu powierzchni w planowanych obiektach.

— Mamy także sygnały, że są zainteresowani budową hali widowiskowo-sportowej w okolicach aquaparku — dodaje Bartosz Gwóźdź-Sproketowski.

Jeszcze w tym miesiącu Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego (partner miasta) ma zorganizować przetarg na zagospodarowanie pięciu stawów, które będą "łącznikiem" pomiędzy parkiem wodnym a słupskim inkubatorem przedsiębiorczości. Wartość inwestycji to około 2 mln zł.

Natomiast w najbliższych dwóch tygodniach miasto wyłoni wykonawcę samego aquaparku. Do ratusza wpłynęły cztery oferty, najtańsza od konsorcjum Tiwwal, Holma, Termochem (57,7 mln zł). O zlecenie walczy też Warbud w parze z Alstalem (61 mln zł), Alpine z Doraco (62 mln zł) oraz giełdowy Mostostal Warszawa i Kipp Projekt (66 mln zł). Miasto szacowało koszty budowy na 60 mln zł, Unia Europejska wyłoży 19 mln zł.

Pod patronatem "PB"

Samorządowe inwestycje w infrastrukturę sportową są jednym z tematów Samorządowego Forum Kapitału i Finansów, organizowanego przez tygodnik "Wspólnota", które odbędzie się 13-14 października w Warszawie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Słupsk szuka inwestorów