Słynna gimnastyczka sprzedała medale olimpijskie

PAP
opublikowano: 28-02-2017, 09:59
aktualizacja: 28-02-2017, 10:00

Czterokrotna mistrzyni olimpijska w gimnastyce Białorusinka Olga Korbut sprzedała - za pośrednictwem jednego z amerykańskich domów aukcyjnych - trzy medale z igrzysk w Monachium i inne trofea ze swojej kariery. Zarobiła 217 tysięcy euro (935 tys. złotych).

Zobacz więcej

youtube.com

61-letnia Korbut wywalczyła trzy złote medale w 1972 roku w Monachium (ćwiczenia wolne, równoważnia i zawody drużynowe), a kolejny cztery lata później w Montrealu (drużyna). Ponadto drugie miejsca zajmowała w rywalizacji na poręczach (1972) i równoważni (1976).

Kłopoty finansowe sprawiły, że mieszkająca od wielu lat w USA Korbut postanowiła sprzedać wiele pamiątek sportowych, w tym trzy trofea (jeden ze złotych krążków jej skradziono) z Monachium. Zarobiła na nich 217 tys. euro.

Pochodząca z Grodna zawodniczka miała tylko 15 lat, kiedy odniosła największe sukcesy na igrzyskach olimpijskich. Po zakończeniu kariery mieszkała w Szwecji, a od ponad ćwierć wieku w USA. Związek Radziecki opuściła po awarii elektrowni atomowej w Czarnobylu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Słynna gimnastyczka sprzedała medale olimpijskie