Smolarek zagra w reklamie Samsunga

DI
12-04-2006, 00:00

Kolejny polski piłkarz przed mundialem wystąpi w reklamie. Samsung skusił do tej roli Euzebiusza Smolarka, znanego za granicą jako Ebi, piłkarza Borussii Dortmund. Spoty z nim pojawią się w maju, miesiąc przed mistrzostwami. Być może będzie nowym motorem sprzedaży telefonów komórkowych. Na razie biznes ten idzie Koreańczykom nadspodziewanie dobrze. W grudniu firma zakładała, że w tym roku sprzeda w Polsce milion aparatów, teraz przewiduje, że to 1,2 mln. Koncern podwyższył prognozę po przeanalizowaniu wyników w I kwartale, kiedy znalazł nabywców 300 tys. komórek. Do końca 2006 r. Samsung wprowadzi na polski rynek 30 nowych modeli telefonów.

— Będą to produkty z każdej półki — mówi Wojciech Wasilewski, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu telefonów komórkowych Samsung Electronics Polska.

Dla porównania, w ubiegłym roku Samsung sprzedał nad Wisłą ponad 300 tys. aparatów, co dało mu około 5 proc. rynku.

— W tym roku walczymy o 16- -20-procentowy udział — zapowiada Wojciech Wasilewski.

Samsung szacuje, że Polacy kupią w 2006 r. około 7 mln telefonów komórkowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Smolarek zagra w reklamie Samsunga